- 150 Euró-ig csak Áfát kell fizetni a teljes érték után
- Efölött Áfát és Vámot kell vizetni.
Ha nem elsőbbségivel küldi az eladó, akkor 8-21 napot mond rá a posta, ha pedig elsőbbségi 3-10 napot.
És akkor most vissza az anyagokhoz: Azt a kérdést kaptam, hogy mekkorák és milyenek a csomagolt anyagok?. Én azt mondom, hogy jók, megkönnyítik a foltvarró munkáját. Mint csomagok, ezek léteznek:
- Jelly Roll's: 44x2.5 inch (110x6)-es darabok.
- Honey Buns: 44x1.5 inch (110x4)-es darabok
- Layer Cake: 10x10 inch (25x25)-ös darabok
- Fat Quarter: 18x22 inch (46x56)-os darabok
- Turnover: 6x6 inch (15x15)-ös darabok.
Én még ilyen pakkot nem használtam, de nagyon hasznosnak vélem, azok számára, akik konkrétan blokkoat varrnak és tudják mit akarnak az anyagból csinálni. Én azok közé tartozom, akik az anyagba lesznek szerelmesek és nem a kész dologra összpontosítanak.
Az amerikai anyagok a következőképpen néznek ki (sokan találkozhattok velük, ha jártok pw anyagos boltban): Hossza egy yard: 91, 4 cm x 40 inch: 112cm. Csak az egyik szélén van fehér nyomás, ahol feltüntetik a gyártót, a tervezőt, a színkódokat és sokan láttam már évszámot is. Az a nagy álláspont, hogy amerikai anyagot nem kell avatni, én ezt igazolom. Nem láttam még színhibát vagy zsugorodást ilyen csodánál. Ugyanakkor: és akkor most egy varrósok számára teljesen lényegtelen infó jön: a színek, amikkel a gyártók dolgoznak, szintetikusak! A sok utókezelés miatt mi ezt már nem érezzük (ezek miatt az utókezelések miatt nem kell avatni sem), de a légkör és a vízháztartás igen! Fanatikusok és természetvédők figyelnek erre, és olyan tervezővel is találkoztam már, aki ennek jegyében tervezte meg kollekcióját. Csak olyan festékanyagokat használt, amik nem szintetikusak voltak, igaz nem is lett olyan élénk, de elfogyott! Anyag gyártókból is bővelkedik a világ, nagyon nagy a kínálat. Igazából nem is ajánlom, hogy az ember a sok bolt mindegyik anyagát végignyálazza, mert utána már képtelenség dönteni. Itt ilyen gyártókat lehet felsorolni, mint: Robert Kaufman, Moda, Michael Miller, Riley Blake, Westminster Fibers, Lecien, és még elég hosszú a lista.
A tervezők, akik a csodás anyagokat megálmodják, általában évente egy -két kollekcióval jönnek ki. Egy anyag lecsengési ideje nagyjából 1, másfél év. Úgy szokott indulni a dolog, hogy 9 dolcsi az alapára egy új darabnak, ami (ha még van másfél év után) lemegy 5-6 dollárig is. Ezt néha érdemes kivárni, de az igazán jó anyagok már a nagykereknél elvesznek.
5 megjegyzés:
Szia!
Én nagy örömmel olvastam a kimerítő leírásodat. Még nem mertem Amerikából rendelni pont a vám, ill. a "nemzetközi vizek" miatt. Megnézem ezeket az oldalakat!
Köszi még egyszer!
Zsuzsi
Nagyon köszönöm ezt a sok hasznos infót! Még sokszor el fogom olvasni! :)
Szia!
Azt nem írtad, hogy mennyi a postaköltség.Én is elég sokat rendelek, de csak hazai boltokból.Már annak is magas néha a p.költsége. Üdv. Éva
Szia! Érdekelne ez a vám dolog. Mármint mi a helyzet a magánszeméllyel. Ha nincs vállalkozásom, akkor hogy fizetem ezt az áfát és esetlegesen a vámot, ha nagyobb mennyiségű anyagot rendelek? Tudsz erre mondani valamit esetleg? Köszi
Szia!
Mióta ezt a cikket írtam, már változtak a dolgok- ha jól tudom. És mostanában már nem rendelek, csak nagyon ritkán kevesebb anyagot- vám alatti értékben.
De itt egy kis segítség: http://www.posta.hu/static/internet/download/Maganszemelyek_vamkezeles120101.pdf
Megjegyzés küldése